skip to Main Content
Zadzwoń: 22 720 18 23
22 720 18 23 biuro@impolex.com.pl Godziny otwarcia: Pon. - Pt. 9:00 - 18:00, Sb. 09:00 - 13:00
Klimatyzacja – Jak O Nią Dbać?

Klimatyzacja – jak o nią dbać?

Brak klimatyzacji to w większości aut już przeszłość. Niestety, wiele osób nie wie, jak dbać o jej dobrą kondycję. Jeśli po włączeniu klimatyzacji czujesz nieprzyjemny zapach, to znak, że Twoja klima czeka na czyszczenie.

Ciepłe miesiące to najlepszy czas na wizytę w warsztacie i upewnienie się, że wszystko z klimatyzacją w porządku. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest brzydki zapach, który wydziela się po zimie podczas korzystania z klimatyzacji. Drugie ostrzeżenie to pogorszenie jej działania. Nie lekceważ tych objawów. Nieczyszczona klimatyzacja może prowadzić do poważniejszych szkód, których koszt naprawy będzie dużo wyższy.

klimatyzacja umów się na przegląd

Jak zapobiec zanieczyszczeniu klimatyzacji

Po pierwsze często używaj klimatyzacji. Czynnik chłodzący usprawnia działanie tego systemu, ponieważ zawiera substancje konserwujące i smarujące. Jeśli podczas zimy nie pamiętałeś o włączaniu klimatyzacji, to wizyta w serwisie i sprawdzenie czy klimatyzacja jest sprawna, będzie niezbędna.

Włączanie klimatyzacji w chłodne dni, nie jest takim złym pomysłem, jakby się wydawało. To właśnie dzięki niej szybciej odparujesz szyby, a przy okazji zadbasz o jej dobrą kondycję.

Klimatyzacja nie używana przez dłuższy czas może się rozszczelnić. Dzieje się tak przez gumowe uszczelnienia, których proces starzenia zostaje przyspieszony w nieużywanej klimatyzacji. Naprawa nieszczelnego układu klimatyzacji wiąże się z kosztami nawet do kilkuset złotych.

Jak często włączać klimatyzację?

Włączaj klimatyzację conajmniej raz na dwa tygodnie i pozwól jej chwilę popracować, tak aby wszystkie substancje konserwujące dotarły do odpowiednich mechanizmów.

Pamiętaj, aby przynajmniej raz w roku udać się na przegląd klimatyzacji. W ten sposób zadbasz o jej dobry stan na lata.

klimatyzacja

Maszyna używana do przeglądu klimatyzacji w serwisie Impolex Best Tyres

Przegląd klimatyzacji 

Na czym polega przegląd klimatyzacji? Mechanicy sprawdzają stan sprężarki oraz skuteczność chłodzenia układu za pomocą specjalnej maszyny. Sprawdzą także poziom ilości czynnika chłodzącego. Jeśli zostanie wykryty jego brak lub za mała, ilość czynnik chłodzący zostanie uzupełniony. W przypadku wykrycia grzyba w klimatyzacji, zostanie ona oczyszczona. Poważniejsze usterki także mogą zostać usunięte, na przykład wymiana kompresora czy likwidacja nieszczelności.

Czujesz nieprzyjemny zapach po włączeniu klimatyzacji? Umów się na wizytę w serwisie Impolex Best Tyres! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top