skip to Main Content
Zadzwoń: 22 720 18 23
22 720 18 23 biuro@impolex.com.pl Godziny otwarcia: Pon. - Pt. 9:00 - 18:00, Sb. 09:00 - 13:00
Wakacyjny Przegląd Samochodu

Wakacyjny przegląd samochodu

Sezon wakacyjny w pełni. Jeśli planujesz dłuższą podróż samochodem, przed wyjazdem sprawdź czy wszystko działa jak należy. Pamiętaj, że od stanu Twojego samochodu zależy bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź co powinien zawierać wakacyjny przegląd samochodu.

Wakacyjny przegląd samochodu. Krok 1: Sprawdzenie akumulatora 

Ogólna sprawność auta zależy od stanu akumulatora. Wielu kierowców o tym zapomina, narażając się na dodatkowe koszta związane z zakupem nowego akumulatora lub przykrą niespodziankę zawiązaną z nieodpaleniem samochodu. Będąc na wymarzonych wakacjach chcielibyśmy uniknąć takiej sytuacji. Znalezienie nowego akumulatora podczas wypoczynku może być trudne i problematycznie. Kolejnym zagrożeniem związanym z akumulatorem, jest brak odpowiedniej mocy lub nieprawidłowe podawanie prądu. Może to skutkować wyłączniem wspomagania kierownicy lub innych ważnych elementów.

Akumulator najlepiej sprawdzać w warsztacie. Proces ten rozpoczyna się od oględzin akumulatora, już na tym etapie, pracownik warsztatu może zauważyć nieprawidłowości, na przykład wycieki elektrolitów. Następnie specjalista wykonuje pomiar gęstości elektrolitu oraz sprawdza napięcie w końcówkach biegunowych. Może zostać wykonany także test obciążenia.

Wakacyjny przegląd samochodu. Krok 2: Sprawdzenie stanu płynów 

Sprawdzenie stanu płynów jest jednym z zadań egzaminacyjnych. Mogłoby się wydawać, że każdy z Nas umie to robić i powadzi sobie bez problemu. O ile sprawdzenie ilości płynów jest dziecinnie proste, to określenie ich stanu już nie. Dlatego warto sprawdzać stan płynów w warsztacie. Specjalista sprawdzi stan oraz poziom płynów. Jeśli zaistnieje potrzeba wymiany płynu, na przykład ze względu na jego stan, może wymienić go na miejscu.

Olej silnikowy jest odpowiedzialny za redukcje tarcia między współpracującymi elementami, chłodzenie, uszczelnianie tłoków w cylindrach. Nie może być go za mało, ani za dużo. Podczas sprawdzania stanu oleju silnikowego, zwracamy uwagę nie tylko na jego ilość, ale także na zapach oraz kolor. Jeśli okaże się, że olej jest stary lub w złym stanie. Pracownik w warsztacie doradzi, który olej będzie odpowiedni dla danego samochodu.

Płyn hamulcowy często jest pomijany przez kierowców. Producenci płynów wyznaczają termin jego wymiany, co dwa trzy lata. Pamiętajmy jednak, że płyn hamulcowy jest higroskopijny, co oznacza, że z czasem pobiera wodę z otoczenia. Samodzielne sprawdzenie stanu płynu hamulcowego jest kłopotliwe i czasochłonne, dlatego najlepiej sprawdzić jego poziom w warsztacie.

Czasem zalecane jest, aby płyn chłodzący nie był wymieniany. Warto jednak sprawdzić jego stan, aby uniknąć dużych usterek.

klimatyzacja umów się na przegląd

Wakacyjny przegląd samochodu. Krok 3: Kontrola oświetlenia pojazdu 

Sprawdzenie stanu świateł oraz ewentualna wymiana żarówek, jest bardzo ważna ze względu na bezpieczeństwo. Niedziałający kierunkowskaz może być przyczyną wypadku. Niedziałające światła utrudnią jazdę po zmroku.

Wakacyjny przegląd samochodu. Krok 4: Sprawdzenie zawieszenia (elementy)

Prawidłowe działanie zawieszenia jest niezbędne do prawidłowego reagowania samochodu na nierówności napotkane na drodze. Podróżując po Polsce spotkamy wiele nierówności. Warto sprawdzić, czy zawieszenie samochodu jest na nie przygotowane.

Wakacyjny przegląd samochodu. Krok 5: Kontrola hamulców

O tym, ze hamulce są najważniejszym elementem w samochodzie, nie musimy nikomu przypominać. Obowiązkowe jest więc sprawdzenie stanu okładzin oraz tarcz.

Wakacyjny przegląd samochodu. Krok 6: Kontrola stanu opon i uzupełnienie ciśnienia 

Sprawdzenie stanu bieżnika oraz poziomu ciśnienia w oponie, może uchronić Nas przed wypadkiem. W Naszym serwisie, uzupełnimy ciśnienie w Twoich oponach, w razie potrzeby zaproponujemy Ci nowe bezpieczne ogumienie.

Ile trawa wakacyjny przegląd samochodu? 

W Naszym serwisie wakacyjny przegląd trwa około 15 minut. Właśnie to 15 minut może uchronić Ciebie i Twoją rodzinę przed nieprzyjemnymi niespodziankami oraz wypadkiem na drodze.

Zapraszamy do Naszego serwisu! Wykonamy dla Ciebie przegląd samochodu za 49 zł !

Do zobaczenia!

wakacyjny przegląd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top