22 720 18 23 biuro@impolex.com.pl

Jak dbać o klimatyzację? Niestety, wiele osób nie wie, jak dbać o jej dobrą kondycję. Jeśli po włączeniu klimatyzacji czujesz nieprzyjemny zapach, to znak, że Twoja klimatyzacja czeka na czyszczenie.

Ciepłe miesiące to najlepszy czas na wizytę w warsztacie i upewnienie się, że wszystko z klimatyzacją w porządku. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest brzydki zapach, który wydziela się po zimie podczas korzystania z klimatyzacji. Drugie ostrzeżenie to pogorszenie jej działania. Nie lekceważ tych objawów. Nieczyszczona klimatyzacja może prowadzić do poważniejszych szkód, których koszt naprawy będzie dużo wyższy.

jak dbać o klimatyzację

Jak zapobiec zanieczyszczeniu klimatyzacji

Po pierwsze często używaj klimatyzacji. Czynnik chłodzący usprawnia działanie tego systemu, ponieważ zawiera substancje konserwujące i smarujące. Jeśli podczas zimy nie pamiętałeś o włączaniu klimatyzacji, to wizyta w serwisie i sprawdzenie czy klimatyzacja jest sprawna, będzie niezbędna.

Włączanie klimatyzacji w chłodne dni, nie jest takim złym pomysłem, jakby się wydawało. To właśnie dzięki niej szybciej odparujesz szyby, a przy okazji zadbasz o jej dobrą kondycję.

Klimatyzacja nie używana przez dłuższy czas może się rozszczelnić. Dzieje się tak przez gumowe uszczelnienia, których proces starzenia zostaje przyspieszony w nieużywanej klimatyzacji. Naprawa nieszczelnego układu klimatyzacji wiąże się z kosztami nawet do kilkuset złotych.

Jak często włączać klimatyzację?

Włączaj klimatyzację conajmniej raz na dwa tygodnie i pozwól jej chwilę popracować, tak aby wszystkie substancje konserwujące dotarły do odpowiednich mechanizmów.

Pamiętaj, aby przynajmniej raz w roku udać się na przegląd klimatyzacji. W ten sposób zadbasz o jej dobry stan na lata.

W naszym serwisie możesz dokonać czyszczenia i napełnia klimatyzacji.